Külalistemaja


Pirita kloostri külalistemaja pühitseti sisse Pirita kloostri varemete kõrvale koos uue kloostriga 2001. aastal 15. septembril. Vana ja uus klooster moodustavad suurejoonelise kompleksi keset kaunist loodust. Siinsamas on meri, jõgi ja parkmets – kõik mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel.

Külalistemajas on 41 kohta: ühe-, kahe-, kolme- ja neljakohalised toad. Maja on uus ja kaasaegne, rääkimata iga toa juures olevast WC-st ja duširuumist, on kõikides tubades internetiühendus ja ka lauatelefon. Fuajeedes ja raamatukogus ning seminariruumis töötab WIFI. Internetiühendus on tasuta.

Hommikusöök on hinna sees, lõunat ja õhtusööki saab tellida. Külalistemajas peatuja saab tellida ka pidusööke oma külalistele.

Kellel on hea olla birgitiinide külalistemajas

Meil on oodatud iga tulija. Siiski leiab siit eeliseid, mida kesklinna hotellid ei suuda pakkuda. Meil tunnete end eriti hästi, kui

Tahate nautida lihtsalt rahu ja vaikust. Majas pole restorani, aga kui hing ihkab õhtutunnil seltskonna järele, on 3 minuti kaugusel Pirita jõe kaldal kena restoran mitme saaliga. Eriti armastatud on tallinlaste seas Jahtklubi restoran, mis mõjub romantiliselt oma jõesuus ankrus seisvate jahtidega. Sellega loetelu ei piirdu, mererannas on väga erinevaid kohti, kus süüa, juua tass kohvi ja meelt lahutada. Mere äärde on külalistemajast 5 minuti tee. Külalistemajas on igal külalisel võti, mis tagab liikumisvabaduse.

Olete väsinud argipäevast, tööst ja inimeste rohkusest. Külalistemajas leiate võimaluse olla omaette vaikuses, jalutada hommikutundidel suurejooneliste kloostrivaremete vahel, hommikuvõileivale noppida kloostriaia peenralt maitsetaimi ja siis jalutada metsas tähistatud radadel või piki mereranda Tallinna vanalinna uudistama või hoopis teisele poole, maalilise Viimsi poolsaare suunas. Mõlemale poole on ca 45-minutiline jalutuskäik.

Olete puhkusel, tahate nautida Tallinna põnevat ja mitmekesist kultuurielu, aga samas ka liikuda ja lõõgastuda värskes õhus. Siinsamas on Pirita rand, kus suvepäevadel saab supelda meres ja päikese käes lesida. Talve ja lund saab nautida parkmetsa suusaradadel. Jalutada saab ka Tallinna uhkusesse – KUMU kunstimuuseumi. Teekond on piki mereäärt ning läbi Kadrioru pargi, muidugi saab ka bussiga.

Vajate oma töö lõpetamiseks/alustamiseks täielikku rahu ja uut inspireerivat keskkonda. Pirita kloostri külalistemaja on selleks ideaalne koht. Hea toit ja mugav majutus. Jalutamisrajad parkmetsas ja mere ääres. Rikkalikud kultuuri nautimise võimalused Tallinnas.

Tahate enamat kui Pirita ja Tallinn

Kloostri külalistemajast võib rentida mikrobussi ja suunduda ühe- või enamapäevalistele retkedele. Bussi saab rentida koos juhiga ja ka teejuhiga, ent soovi korral võib vaid varustada end huvitavate materjalidega Eestimaa mõistmiseks ja reisida omapäi.

15. sajandist pärit Pirita Püha Birgitta klooster on ajalooliselt tuntud kui palverännu sihtkoht. Tänapäeval on aga võimalus siit suunduda palverännakutele. Teekondi on erinevaid, nii lühemaid ühepäevaseid kui pikemaid, mis võivad kesta nädala, kuid kõik nad kingivad midagi uut meeltele ja hingele.